pondělí 2. prosince 2013

Zelený jíl Dr.Popov

Zelený jíl jako pleťová maska

Zelný jíl - dostala jsem se k němu náhodou když jsem na internetu pátrala po nějaké masce na obličej která by mě zbavila černých teček. 
Ale měla jsme trošku větší  požadavky - aby aspoň trochu zmizeli černé tečky, nejlépe přírodní, ne moc drahá ... a tak jsem narazila na zelený jíl. 
Zjistila jsem že ho prodává i značka Dr.Popov a tak jsem utíkala do mé oblíbené zdravé výživy a hned zelený jíl skončil v košíku. A hrozně jsem se těšila až ho vyzkouším.Když jsem došla domů vytáhla jsem hrníček nasypala do něj zelený jíl a nalila trochu vody ( trochu víc vody, protože jsem to samozřejmě hned na poprvé neodhadla :D ) 
Na nanášení masky jsem použila štětec, který na make-up nepoužívám takže na masku značka ideál :)
Po namíchání vznikne takové našedlé bahínko které po nanesení začne tvrdnout někde jsme četla že pokud nechcete aby to tak rychle tvrdlo tak masku na obličeji přikryjte folii nebo sáčkem. Já tohle teprve vyzkouším.
Na obličeji jsem masku nechala něco přes hodinu a pak smyla teplou vodou šlo to dobře. Po smytí jsem se nestačila divit!! Tak 80% černých teček na nose zmizelo !!! 
Jediné mínus je že maska dost vysušuje, ale hned po použití nějakého dobrého hydratačního krému je všechno zase dobré !
Jíl využívám 2X týdně 
Je to první věc která mě vážně pomohla od černých teček a pěkně vyčistila pory. 
Zelený jíl si na zasloužil čestné místo mezi mou nejoblíbenější kosmetiku!!


O zeleném jílu:

 • Francouzský zelený jíl se využívá jako podpůrná léčba ekzému a lupenky, akné, nečistou pleť, na artrózu i osteoporózu i na hubnutí. 
 • Zelený jíl umí možná pro někoho paradoxně účinně pomoci zároveň při zácpě i průjmu. Pití vody se zeleným jílem je vhodné v případě, že je třeba odstranit těžké kovy nebo jiné jedovaté látky z těla a na detoxikaci. 
 • Jíl se používá mimo jiné jako peeling .
 • Jíl na léčení používá také čínská a tibetská medicína, medicína sibiřských národů, jílem se léčí mimo jiné i indiáni v Austrálii. Čínská medicína, tibetská medicína i ajurvéda-indická medicína jíl používají v léčbě zevně i vnitřně.
Někde jsem četla že by se neměl jíl dostat do kontaktu s kovem, nevím co je na tom pravdy, ale koupila jsem si na něj takovou pěknou dřevěnou lopatičku, takže pro jistotu.


No takže já zase našla věc která mě velmi pomohla a kterou budu mít doma pořád :)
A co vy máte se zeleným jílem zkušenost ?? :)

2 komentáře:

 1. Já teď ujíždím na zeleném jílu s mátovým olejem Cattier. Už je rozmíchaný, v tubě, jen to plácnout na ksicht.. krásně luftuje, odstraní mastnotu.
  Wonderfull Today

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slyšela jsem už o nammíchaných jílech, až tento dopotřebuji tak se mrknu po něčem jak píšeš ty :-) děkuji moc za typ ;)

   Vymazat

Velmi děkuji za milý komentář :-)